Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Fransa’da eğitim ve posta görevlileri grevde

YazarMesaj
dilara

Fransa’da eğitim ve posta görevlileri grevde Empty
MesajKonu: Fransa’da eğitim ve posta görevlileri grevde   Fransa’da eğitim ve posta görevlileri grevde EmptyPerş. Kas. 26, 2009 2:31 pm

Fransa’da hükümetin öğretmen alımlarını sınırlamasını ve maaşların azlığını protesto eden binlerce anaokulu ve ilkokul öğretmeni 24 Kasım Salı günü greve gitti.

Öğretmenler, hükümetin 2010 yılı içinde emekliye ayrılacak olan 16 bin eğitim görevlisinin yerine yeni alımlar yapılmamasını, maaşlarının düşüklüğünü ve eğitimlerinin yeterince pedagojik olmamasını protesto ediyorlar. Sendikalara göre greve katılım Seine-Saint-Denis, Drome, Alpes-Maritimes, la Creuse ve Savoie departmanlarında yüzde 50-60 civarında oldu.

Öte yandan, posta hizmetlerinin aksiyon ortaklığına çevrilmesini öngören yasayı protesto eden posta çalışanları da greve gitti. Yetkililer şu ana kadar posta çalışanlarının yüzde 15’inin grevde olduğunu savunurken, sendikalar daha fazla çalışanın greve katıldığını duyurdu. Posta çalışanları hükümeti posta hizmetlerini üstü kapalı bir şekilde özelleştirmeye çalışmakla suçluyor.

Librenews

Fransa’da eğitim ve posta görevlileri grevde
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Poli-teknik eğitim
» seçme masallardan pembe düşler değil.. eğitim istiyoruz...!