Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

25 Ekim'in ardından...

4 posters
YazarMesaj
leğen

leğen

25 Ekim'in ardından... Empty
MesajKonu: 25 Ekim'in ardından...   25 Ekim'in ardından... EmptySalı Kas. 17, 2009 10:52 pm

Haklarımız için buluştuğumuz, krize, gericiliğe, paralı eğitime, geleceksizliğe yüzlerce arkadaşımızla birlikte YETER ULAN dediğimiz miting aslında hepimize moral ve güç kaynağı oldu. Elbette 25 ekim'e sırf bir miting gözüyle bakmıyoruz. Ülkenin dört bir yanından liseliler bir araya geldi, yoksullarla, üniversitelilerle hak mücadelelerinin bir parçası olduklarını gösterdiler o gün.
25'inden sonra iki boykot kazanımımız da liselerde hak mücadelelerinin liselilerin öz örgütü Genç Umut tarafından sürdürüldüğünün bir göstergesi. Smile
venceremos

MesajKonu: Geri: 25 Ekim'in ardından...   25 Ekim'in ardından... EmptySalı Kas. 17, 2009 11:00 pm

İzmir Genç Umut'un Milli Eğitim Bakanına yaptığı eylemi unutmayalım arkadaşlar. Very Happy
server_bedi

server_bedi

MesajKonu: Geri: 25 Ekim'in ardından...   25 Ekim'in ardından... EmptySalı Kas. 17, 2009 11:15 pm

25 Ekim dönüşü İzmir'li arkadaşlar adına motive olduğumuzu ve demokratik lise mücadelesinin aslında bu dönemde kendini var etmesi gerektiğini gördük.
ozanka

MesajKonu: Haberler artıyor   25 Ekim'in ardından... EmptyC.tesi Kas. 21, 2009 4:59 am

Merhabalar arkadaşlar ben Bursa'dan bir Genç umuT sempatizanıyım ve genç umut'un son bir yılı için şu gözlemimi söylemekte yarar buluyorum. yıllardır genç umut takip ediyorum haberleri olsun yaptıkları etkinlikler ve çalışmalar olsun. son bir yılda türkiye'deki genç umut haberlerinin artması, kazanımların artması liseliler için çıplak gözle görülebilir/gözlemlenebilir bir duruma geldi. Doğalında kendi ilim olduğu için Bursa'yı daha iyi takip edebiliyorum fakat, İstanbul'dan ve İzmir'den boykot kazanımı haberleri, yine İzmir'de Nimet Çubukçu'ya yapılan eylem Genç umuT'u son dönemde liselilerin gündemini değiştirebilir bir topluluk olma hedefi için önemli adımlar olarak gözönüne çıkıyor. Önümüzdeki günlerde daha güzel haberlerinizi görmek dileğiyle sizlere kolay gelsin arkadaşlar.

25 Ekim'in ardından...
1 sayfadaki 1 sayfası